Nuri Okutan’dan önemli açıklama

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Nuri Okutan’dan önemli açıklama

nuri-okutan-iyiparti-devleti-yonetecek-kadrolarİYİ Partili Nuri Okutan seçim sonrası için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

Okutan bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, “seçimi kazanır kazanmaz idarede sürekliliği sağlayacak ve  aksaklığa meydan vermeyecek  tedbirleri önceden geliştirmektir. Sn Meral Akşener’ in cumhurbaşkanı seçilmesini takiben, İYİ Parti’nin güçlü dinamik ve yetkin kadrolarına ek olarak,  devlet yönetim tecrübesine sahip kişilerden oluşan bir çalışma grubu oluşturarak, idarede boşluk doğmasına imkan vermeden yeni döneme geçiş için bir altyapı çalışması yürütmekteyiz.” dedi.

Nuri Okutan’ın basın açıklaması şu şekilde:

Aziz milletimiz,

Şu an milletçe cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine ve bu iki seçimin sonuçlarına odaklanmış durumdayız.

Bu iki seçimin gerçekten önemli ve hatta hayati derecede önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bu iki seçimi ve bilhassa cumhurbaşkanlığı seçimini hayati derecede önemli kılan husus, seçimden hemen sonra tüm idari yapının değişecek olmasıdır.

Bu değişimin çok önceden yapılması ve herkesin ne olacağını önceden bilmesi gerekirdi. Ancak böyle yapılmamış ve her şey seçimi mevcut cumhurbaşkanının kazanacağı garanti görülerek onun zihnindeki tasarıma göre idareyi şekillendireceği düşünülmüştür.

Ancak bu bir seçimdir ve demokrasilerde hiçbir seçimin mevcut iktidarın öngörüsüne göre sonuçlanacağı garanti altında değildir.

Nitekim her geçen gün Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda neticelenmeyeceği ve mevcut Cumhurbaşkanının seçilme şansının giderek azaldığı yönünde belirtiler artmaktadır.

Muhalefete düşen görev seçimi kazanır kazanmaz idarede sürekliliği sağlayacak ve  aksaklığa meydan vermeyecek  tedbirleri önceden geliştirmektir.

Sn Meral Akşener’ in cumhurbaşkanı seçilmesini takiben, İYİ Parti’nin güçlü dinamik ve yetkin kadrolarına ek olarak,  devlet yönetim tecrübesine sahip kişilerden oluşan bir çalışma grubu oluşturarak, idarede boşluk doğmasına imkan vermeden yeni döneme geçiş için bir altyapı çalışması yürütmekteyiz.

Bu çerçevede:

1- Liyakat, adalet ve hukuk devleti esasları temel ilkelerimizdir.  Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle ekonomi, dış politika, iç güvenlik, adalet ve savunma alanları özel önem taşıyor.  Bu alanlara öncelik tanımakla birlikte eğitimden sağlığa, teknolojiden istihdama, tarımdan sanayiye, sosyal politikalardan yurt dışı hizmetlere kadar her alan için ekipler oluşturuyoruz.
2-Yönetim yapısı için biri acil ve geçici biri de uzun vadeli kalıcı iki yasal düzenleme çalışması yürütüyoruz.
3- Bu çalışmaları “millet ittifakı” içerisinde bulunan diğer partilerle birlikte yürüttüğümüz normalleşmeyi sağlayacak geçiş dönemi tedbirleri konusundaki çalışmalarla uyum içerisinde yürütmeyi esas alıyoruz.

Bu çalışmalarda dikkat ettiğimiz temel prensiplerimiz şunlardır:

1- İdarede bir boşluğun ve kaosun doğmasını engellemek
2- Yumuşak ve sorunsuz bir geçişi sağlamak
3- Devleti tanıyan

buy levitra uk online

, işi bilen ehliyet ve liyakat sahibi kadroyla çalışmak
4- Bürokrasiyi siyasetten arındırmak
5- Meclisin denetim yetkisine önem vermek

Her türlü hizmetin en iyisine layık aziz milletimiz, ülkemizin geleceğinden emin olsun.

Biz millet iradesi doğrultusunda bir değişimin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve devlette devamlılığın sağlanması için gerekli tedbirleri almakta olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.Bu nedenle iktidar değişimi nedeniyle en küçük bir korku ve endişe duyulmasına  gerek yoktur.

Millet iradesinin tecellisinin serbestçe gerçekleşmesi için bu açıklamasına yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Mustafa Kemal Atatürk

FACEBOOKTA BİZ