Nuri Okutan: 19 Haziran’daki Tüzük Kurultayı’na Katılacağım !

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » Nuri Okutan: 19 Haziran’daki Tüzük Kurultayı’na Katılacağım !

nuri okutan mhp tüzük kurultayıMHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan TBMM’de düzenlediği basın toplantısıyla 19 Haziran’da Ankara’da gerçekleştirilecek olan Tüzük Kurultayı’na katılacağını açıkladı.

“TABANIN VE MİLLETİN İRADESİNE KARŞI SİYASET YAPILAMAZ”

Okutan yaptığı açıklamada “siyaset, tabanla ve milletle birlikte yapılır. Tabanın ve milletin iradesine karşı siyaset yapılamaz. Tabanın ve milletin iradesine sadece saygı duyulur ve tereddütsüz uyulur.” ifadesini kullandı ve “Ben bir Milletvekili ve MHP’nin tabii Büyük Kurultay Delegesi olarak tabanımızın ve milletimizin ortaya koyduğu iradeye uyuyorum. 19 Haziran Pazar günü yapılacak olan MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı’na katılacağımı buradan açıklıyorum.” dedi.

“ÜLKÜCÜ EDEP ÇERÇEVESİNDE VİCDANİ BİR TAVIR”

Okutan ayrıca aldığı kararın ülkücü edep çerçevesinde vicdani bir tavır olduğunu belirterek ” bir pozisyon alma

, bir taraf belirleme tavrı değil, partimiz açısından tarihi bir dönüm noktası olan bir aşamada, ülkücü edep ve terbiye sınırları içinde alınmış, tamamen demokratik, ilkesel ve vicdani bir tavırdır.” dedi.

Nuri Okutan’ın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

Değerli Basın Mensupları,

Basın toplantımıza hoş geldiniz diyor, hepinizi saygılarımla selamlıyorum.

Malumlarınız olduğu üzere uzunca bir süredir milletimizin gözü ve kulağı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerindedir.

Çünkü aziz milletimiz, kuşatmayı yarmak ve ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmak için umudunu MHP ve Ülkücü Hareket’e bağlamıştır.

Esasen siyaset, tabanla ve milletle birlikte yapılır.

Tabanın ve milletin iradesine karşı siyaset yapılamaz.

Tabanın ve milletin iradesine sadece saygı duyulur ve tereddütsüz uyulur.

Bugün MHP tabanının ezici çoğunluğu ve Aziz Türk milleti MHP’de bir tüzük değişikliği kurultayı yapılmasını istemektedir.

Partimizin Büyük Kurultay Delegelerinin verdiği imzalar, her kademedeki teşkilat mensuplarımızın ısrarlı talepleri ve mevcut iktidarın kötü icraatlarından bıkmış vatandaşlarımızın beklentileri bu yönde bir iradenin oluştuğunu net bir şekilde ortaya koymuştur.

Ben bir Milletvekili ve MHP’nin tabii Büyük Kurultay Delegesi olarak tabanımızın ve milletimizin ortaya koyduğu iradeye uyuyorum.

19 Haziran Pazar günü yapılacak olan MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı’na katılacağımı buradan açıklıyorum.

Bu tavır, bir pozisyon alma, bir taraf belirleme tavrı değil, partimiz açısından tarihi bir dönüm noktası olan bir aşamada, ülkücü edep ve terbiye sınırları içinde alınmış, tamamen demokratik, ilkesel ve vicdani bir tavırdır.

Açıklamalarım bundan ibarettir. Katıldığınız için teşekkür ediyor, hepinizi tekrar saygılarımla selamlıyorum.

.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Mustafa Kemal Atatürk

FACEBOOKTA BİZ