Nuri Okutan’dan Atatürk’e hakarete sert tepki

Ana Sayfa » BASIN ARŞİVİ » Nuri Okutan’dan Atatürk’e hakarete sert tepki

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan “Türk tarihinin en seçkin şahsiyetlerinden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, milletimizin ortak değeri tarihi önderlerimize uzanan necis diller bir gün elbette ve mutlaka lâl olacaktır” dedi.

nuri-okutan-iyiYazılı basın açıklaması yapan Nuri Okutan, “Aziz Atatürk, Türk milletinin gözünde ve gönlünde ilelebet var alacaktır” ifadelerini kullandı.

Okutan’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Bir devirde Başbakanlık makamında iken merhum Cumhurbaşkanlarımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü hakkında “iki ayyaş” diyen zatın açtığı karanlık yolda büyük Atatürk’e ve yakın arkadaşlarına sürekli küfredilmeye devam olunmaktadır.

Nitekim, Akçakoca Müftülük makamını işgal eden haysiyetsiz bir kişi müsveddesinin geçtiğimiz Ramazan Bayramı esnasında bir Cuma vaazında sarf ettiği edep ve terbiye dışı sözler hafızalarda tazeliğini korurken, bu defa üstelik İstanbul’un fethinin yıldönümünde ve Ayasofya Camiinde din görevlisi emeklisi bir zındık Atatürk ve arkadaşlarını kafir ve zalim ilan etmiştir.

Meselenin çok vahim bir başka yönü, başta Sn. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, Sn. Meclis Başkanı M. Şentop ve bu konuda zaten sicilli Diyanet İşleri Başkanı A. Erbaş’ın, bu terbiyesizi müdahale edip susturacakları yerde, onun Atatürk ve arkadaşlarına yönelik küfür ve iftirasını huşu içinde dinlemiş olmalarıdır.

Mübarek kitabımız Kuranı Kerim’i de utanmazca suiistimal eden riyakâr, milletimizin sevgilisi Hazreti Peygamber Efendimiz’in ahfadı, başta amcazadesi, evladı ve damadı, İslam’ın kılıcı ve arslanı, şehit Halifemiz Hazreti Ali Efendimiz olmak üzere Ehli Beyt’in kökünü kurutmak için her türlü zulüm, entrika ve vahşete başvuran alçaklar alçağı Muaviye, Yezit ve diğer katillerin yolundan giden bir ademdir, yani hiçtir.

Türk milletinin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her şeyden evvel, tarihin şahadetiyle vakidir ki ismiyle müsemma bir Mustafa’dır. Pek çok vatan toprağıyla beraber İstanbul’u kafirin işgalinden kurtararak Müslüman Türk milletine yeniden kazandıran O ve arkadaşlarıdır. O’nun tarihteki yeri

, bu bakımdan, İstanbul fatihi büyük sultanımız II. Mehmet Han’ın yanıdır.

Atatürk, aynı zamanda, mevcut vatan toprakları olarak Türkiye’yi tarihinde ilk defa nüfus bakımından tam manasıyla İslamlaştıran, Müslüman Türk milletinin gerçek vatanı haline getiren büyük kurucu liderimizdir.

Atatürk’ün bazı icraatı tartışılabilir, dolayısıyla eleştirilebilir de ve lakin O’na hiçbir kimse, hiçbir surette küfür ve hakaret edemez.

Kan revan içindeki din tarihimiz konusunda susan, İslam tarihinde hakkı ve haklıyı tebcil etmekten aciz konumda bulunan, buna karşılık cahili oldukları, anlamaya idraklerinin yetmeyeceği Türk siyasi tarihi alanında cüretkarca ve terbiyesizce tepinen sözüm ona din adamları güruhu ve teşvikçileri hadlerini bilmelidirler.

Zira, vatanımızın ve güzel İstanbul’umuzun kurtuluşunu sağlayan; Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, bir aileye tabiyetten çıkarıp fertlerini vatandaşlıkla şereflendirdiği Türk milletini kendi devlet ve kaderlerinin gerçek sahibi kılan, başta büyük asker ve devlet adamı, Türk tarihinin en seçkin şahsiyetlerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimizin ortak değeri tarihi önderlerimize uzanan necis diller bir gün elbette ve mutlaka lâl olacaktır.

Mezkûr rezil, kişi kılıklı ademi ve ona müdahale etmeyip Atatürk ve arkadaşlarına küfür ve iftirasını huşu ile dinleyen devlet erkanını esefle kınıyorum.

Cenabı Allah’ın ve aziz Türk milletinin laneti, bu insan kılıklı melun küfürbazın ve ona ortaklık edenlerin üzerine olsun inşallah!”

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Mustafa Kemal Atatürk

FACEBOOKTA BİZ