Nuri Okutan’dan Polis Özel Harekat’a Ziyaret

Ana Sayfa » FOTOĞRAF GALERİSİ » Nuri Okutan’dan Polis Özel Harekat’a Ziyaret
nuri okutan darbe girişimi polis özel harekatMHP Isparta Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Nuri Okutan, 15 Temmuz’da yaşanan ihanetin sadece darbe girişimi olarak görülemeyeceğini, kanlı kalkışmanın esas hedefinin Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığına kast etmek olduğunu belirterek, Türk milletinin birliği, bütünlüğü ve kardeşliğine yönelik bir Haçlı saldırısı olduğunu söyledi. Kardeşliğe yönelik saldırının henüz geçmediğini anlatan Okutan, bu Haçlı zihniyetine karşı omuz omuza vererek, safları sıklaştırarak mücadele etmek gerektiğini kaydetti.

Ziyarete ilişkin görüntüler ve Nuri Okutan’ın Açıklaması:

TBMM İçişleri Komisyonu, kanlı darbe girişiminde bombalı saldırıların hedefi olan ve 50’yi aşkın şehit verilen Gölbaşı Polis Özel Harekat Merkezi ile  ağır silahlarla saldırıya uğrayan ve çok sayıda şehit verilen Ankara Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.  İnceleme, taziye ve geçmiş olsun amacıyla gerçekleştirilen ziyarette yetkililerden bilgi alındı, görüşler dile getirildi ve şehitlere dualar edildi.
Ziyaretin ikinci durağı olan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan genel değerlendirme toplantısında söz alan MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, şöyle konuştu: “Tahribatı inceleyince şunu gördük. Karşı karşıya olduğumuz şey sadece bir darbe girişimi değil. Darbe, yönetimi ele geçirmeye dönüktür, bu da lanet bir şey, demokrasilerde olmaması gereken bir şey. Ama bu gördüğümüz sadece bir darbe değil, sadece yönetime yönelik değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığına kast etme söz konusudur.”
Devleti devlet yapan kurumların saldırıya uğradığının altını çizen Okutan

, saldırıların tıpkı Haçlı seferlerindeki zihniyetin devam ettiğini gösterdiğini ifade ederek, şöyle devam etti: ” Bu manada karşı karşıya olduğumuz şey, birliğimize, bütünlüğümüze, kardeşliğimize yönelik bir saldırının olduğudur. Bizi devlet yapan kurumları hedef alma var. Müdür Bey burada iken belirtelim, bu manada kardeşliğimize yönelik saldırı henüz geçmiş değil. Hepimize düşen görev, birlik, beraberlik içinde bu emperyal zihniyete karşı, omuz omuza vererek saflarımızı sıklaştırarak mücadele edebileceğimiz düşüncesindeyim.”

ziyaretten kareler:

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Mustafa Kemal Atatürk

FACEBOOKTA BİZ